لبخند انتظار
 
یکی در آرزوی دیدن توست / یکی در حسرت بوسیدن توست / ولی من ساده و بی ادعایم / تمام هستی ام خندیدن توست

بخش های دیگر

فتوبلاگ من
پرسش و پاسخ
یادداشت بازدیدکنندگان
گالری وبلاگ

جستجو

دوستان من

به مناسبت شهادت امام رضا ع : امام می داند که  ...

 

در سفر کوتاهی با حضرت بودم. نزدیکی های طوس که رسیدیم، صدای شیون و زاری به گوش مان رسید. من و امام به یکدیگر نگاه کردیم و به سوی صدا حرکت کردیم. اسب ها از صدای شیون کمی هراسان شده بودند. نزدیک تر که شدیم، عده ای را دیدیم که جنازه ای بر دوش دارند و می خواهند او را دفن کنند. خانواده اش بی تابی می کردند. دلم به درد آمد. من همچنان مشغول نظاره به جمع بودم که دیدم امام رضا علیه السلام از اسب پیاده شده و به طرف میت می روند...

 

به ادامه مطلب برو و داستان را بخوان 

یعنی امام زمان هم از همه ی کارهای من با خبر است؟ پس وای بر من آن موقعی که در حال انجام گناه هستم و امام زمان می بیند!!! وای بر من که امامم گناه های من را می بیند و بر حال من گریه می کند!!!


نوشته شده در تاريخ دوشنبه اول دی 1393 توسط 


نوشته شده در تاريخ پنج شنبه بیست و هفتم آذر 1393 توسط 


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه نوزدهم آذر 1393 توسط 

حضرت علي عليه السلام در بعضي اوقات از مصائب و گرفتاريهاي آيندگان خبر مي داد و راه درمان ابتلائات آنها را گوشزد مي كرد.علي عليه السلام فرمود: زماني بر مردم خواهد آمد كه چند گناه بزرگ و عمل زشت در بين آنها پديد مي آيد .
1- كارهاي زشت آشكار مي گردد و معمولي مي شود .
2- پرده هاي عفت و شرم پاره مي گردد .
3- زنا كاري و تجاوزهاي ناموسي علني مي شود .
4- مالهاي يتيمان را حلال مي شمارند و مي خورند .

...

در اين وقت بايد ترسيد از اينكه خداوند به طور ناگهاني آنها را كيفر كند (مانند زلزله و طوفان و سيل ). چرا كه به دنبال آن كارها، بلاها مردم را فرا مي گيرد، تا جائي كه كساني صبح سالم هستند ولي شب در دل خاك و قبر...

وقتي چنين روزگاري پيش آمد، لازم است انسان هميشه...

تصاوير زيباسازی|www.RoozGozar.com|تصاویر زیباسازی


نوشته شده در تاريخ شنبه هشتم آذر 1393 توسط 

شب اگر رخ مهتاب نبیند سخت است

                                     لب تشنه اگر آب نبیند سخت است 

مانوکر وارباب تویی مهدی جان 

                                     نوکر رخ ارباب نبیند سخت است

مارا که به خدمتت رسیدن سخت است

                                      دیدن همه راتو را ندیدن سخت است

بار غم تو به جان کشیدن آسان 

                                        از دشمن تو طعنه شنیدن سخت است

سلام آقا جان، می دانم سری به وبلاگ ها می زنی و نوشته ها را می خوانی و می بینی، آقا جانم به قربانت، یک نظر هم در وبلاگ من روسیاه بنویس.

یا رب فرج امام ما را برسان

آن صاحب انتقام ما را برسان

اندر بر ما گر نرسانی او را

بر حضرت او سلام ما را برسان

 

 


نوشته شده در تاريخ پنج شنبه ششم آذر 1393 توسط 

علت غيبت امام زمان (عج) كارهاي ماست ؛ امام رمان (عج) در توقيع خود مي فرمايد :

 

وَ لَوْ أَنَّ أَشْيَاعَنَا وَفَّقَهُمْ اللَّهُ لِطَاعَتِهِ عَلَى اجْتِمَاعٍ مِنَ الْقُلُوبِ فِي الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ عَلَيْهِمْ لَمَا تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الْيُمْنُ بِلِقَائِنَا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعَادَةُ بِمُشَاهَدَتِنَا عَلَى حَقِّ الْمَعْرِفَةِ وَ صِدْقِهَا مِنْهُمْ بِنَا فَمَا يَحْبِسُنَا عَنْهُمْ إِلَّا مَا يَتَّصِلُ بِنَا مِمَّا نَكْرَهُهُ وَ لَا نُؤْثِرُهُ مِنْهُمْ‏ وَ اللَّهُ الْمُسْتَعانُ‏ وَ هُوَ حَسْبُنَا وَ نِعْمَ الْوَكِيلُ‏ وَ صَلَاتُهُ عَلَى سَيِّدِنَا الْبَشِيرِ النَّذِيرِ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِينَ وَ سَلَّمَ

 

  و چنانچه شيعيان ما- خدا به طاعت خود موفّقشان بدارد- قلباً در وفاى به عهدشان اجتماع مى‏ شدند نه تنها سعادت لقاى ما از ايشان به تأخير نمى ‏افتاد، كه سعادت مشاهده ما با شتاب بديشان مى‏ رسيد و اينها همه در پرتو شناخت كامل ما و صداقت محض نسبت بما مى‏ باشد، بنا بر اين هيچ چيز ما را از ايشان محبوس نمى‏ دارد جز اخبارى كه از ايشان بما مى‏ رسد و ما را مكروه و ناراحت مى‏ سازد و از ايشان انتظار نداريم، و تنها از خدا بايد يارى خواست و او براى ما كافى و نيكو كارگزار و پشتيبانى است، و صلوات و سلام خداوند بر آقا و سرورمان؛ بشير و نذير؛ محمّد و آل پاكش باد!.

متن كامل و ترجمه در ادامه مطلب


نوشته شده در تاريخ جمعه سیزدهم بهمن 1391 توسط 

شیعیان مهدی غریب و بی کس است

معصیت محض خدا دیگر بس است

ای که داری ادعای شیعگی !

بندگی کن ! بندگی کن ! بندگی

***

 

نمازت که تمام شد ، سجاده را به شهادت بگیر که هیچ نمازی را بی دعای فرج تمام نکرده ای

***

آقا جان ...

تقصیر من است اینکه کم می آیی

هرگاه شدم اسیر غم می آیی

این جمعه و جمعه های دیگر حرف است

آدم بشوم سه شنبه هم می آیی ...


نوشته شده در تاريخ پنج شنبه بیست و دوم دی 1390 توسط 

قناعت کردن و به کم راضی بودن

« وَیَرضَونَ بِالقَلیلِ »

قناعت کردن ضد صفت حرص است یعنی صفت و حالتی از نفس است که  باعث اکتفا کردن به قدر حاجت می باشد ، قناعت مرکبی است که انسان را به مقصد اصلی می رساند وسعادت ابدی را برای او به ارمغان می آورد زیرا هر که به قدر ضرورت قناعت کرد و دل را مشغول زواید نکند همیشه فارغ البال می باشد و حواس او جمع است و تحصیل آخرت برایش آسان می شود .(معراج السعادة مرحوم نراقی /ص302)

قناعت گنجی است که پایان ندارد ، قناعت موجب راحتی و آسایش دنیاست ، قناعت سبب آسان شدن حساب و کتاب آخرت است . چون روایت شده است که مال دنیا به گونه ای است که در حلال آن حساب است و در حرام آن عقاب می باشد ؛ یعنی بر فرض هم که حلال باشد باید پای میز حساب و کتاب حاضر شود .

به چند حدیث در این رابطه توجه بفرمایید :

پیامبر اکرم (ص) فرمودند : سفارش می کنم شما را به قناعت که آن سرمایه پایان ناپذیر است .

اگر به اندازه کفایت از مال دنیا داری به دنبال بیشتر آن نرو که دچار طغیان می شوی .

امام باقر (ع) فرمود : بپرهیز از اینکه در امور مادی به بالاتر از خود توجه کنی پس تو را کافی است همین سخن خداوند متعال که به پیامبرش فرمود :

فَلَا تُعْجِبْكَ أَمْوَالُهُمْ وَ لَا أَوْلَادُهُمْ ...(55 توبه )

و (فزونى) اموال و اولاد آنها (کافران) ، تو را در شگفتى فرو نبرد

و نیز فرمود :

وَ لَا تَمُدَّنَّ عَيْنَيْكَ إِلىَ‏ مَا مَتَّعْنَا بِهِ أَزْوَاجًا مِّنهُمْ زَهْرَةَ الحَيَوةِ الدُّنْيَا ...(131طه )

و هرگز چشمان خود را به نعمتهاى مادّى، كه به گروه‏هايى از آنان ( کفّار ) داده‏ايم، ميفكن!

و اگر با این حال چیزی در ذهن و خاطرت وارد شد زندگانی رسول خدا (ص) را به یاد آور که غذایش نان جو و شیرینی اش خرما و زیر اندازش حصیر و لیف خرما بود . همان را هم اگر پیدا می کرد . (اصول کافی / ج4 / ص410)

امام صادق (ع) فرمود :

هر که از خدا به اندک معیشتی قناعت کند و راضی شود خدا هم به اندک عمل از او راضی می شود . (اصول کافی / ج4 / ص412)

سفارش لقمان به پسرش نیز چنین بوده است :

ای پسرم ! قانع باش تا بی نیاز شوی و متقی و پرهیزکار باش تا عزیز و محترم گردی . (ارشاد القلوب /ص111)

از حضرت عیسی (ع) نقل شده که فرمود :

ای گروه انصار من ! به کم دنیا راضی باشید همراه با سلامت دینتان ؛ همانطور که اهل دنیا به کم دین راضی شدند با سلامت دنیا.

یعنی تا جایی دنبال دنیا بروید که به دینتان لطمه ای وارد نشود چون اگر بیشتر وقت خود را برای به دست آوردن دنیا صرف کنید از عمل به دین باز خواهید ماند همانطور که اهل دنیا تا جایی با دین همراهی میکنند که به دنیایشان ضرری نرسد.

برگرفته از پیمان منتظران /ص 108


نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و دوم مهر 1390 توسط 

یکی از صفات مؤمن و منتظر مهدی فاطمه (عج) دوری از گناهان زبان است ، همانطور که می دانید زبان یکی از ابزار گناه است که همه جا و همه وقت در اختیار ماست و همین باعث شده که نسبت به آن بی تفاوت باشیم در حالی که بیشترین گناهان توسط همین زبان انجام می شود که بیشتر آن گناهان کبیره است و از آن بدتر قبح و زشتی گناهان زبان در بین ما یا کمتر شده و یا از بین رفته است ، باز هم این در صورتی است که اکثر آنها حق الناس بر عهده ما می گذارد.

 

فحش و دشنام ندادن

ولا یسبّوا مسلماً

منتظران ظهور قائم آل محمد(ص) تعهد می دهند و بیعت می کنند که مسلمانی را سبّ و فحش و دشنام ندهند.

فحش و دشنام ،  گفتار رکیک و نا مربوطی است که هیچ زبان پاک و هیچ دهان طاهری خود را به آن آلوده نمی کند ، کاری است بسیار بیهوده که هیچ نفعی ندارد جز ضرر برای گوینده و شنونده که فردی با وسوسه و مکر شیطان ، رذالت خودش را آشکارمی کند .

منشأ هرگونه فحش و دشنام و هرزه گویی و بد زبانی ، خباثت نفس و دنانت طبع است.(معراج السعادة ، مرحوم نراقی ، ص 193)

خداوند متعال در آیه شریفه می فرماید :

وَ لَا تَسُبُّواْ الَّذِينَ يَدْعُونَ مِن دُونِ اللَّهِ فَيَسُبُّواْ اللَّهَ عَدْوَا بِغَيرِ عِلْمٍ  كَذَالِكَ زَيَّنَّا لِكلُ‏ِّ أُمَّةٍ عَمَلَهُمْ ثُمَّ إِلىَ‏ رَبهِّم مَّرْجِعُهُمْ فَيُنَبِّئُهُم بِمَا كاَنُواْ يَعْمَلُونَ(108انعام)

 (به معبود) كسانى كه غير خدا را مى‏خوانند دشنام ندهيد، مبادا آنها (نيز) از روى (ظلم و) جهل، خدا را دشنام دهند! اينچنين براى هر امّتى عملشان را زينت داديم سپس بازگشت همه آنان به سوى پروردگارشان است و آنها را از آنچه عمل مى‏كردند، آگاه مى‏سازد (و پاداش و كيفر مى‏دهد).

وقتی می فرماید که به بت ، فحش و دشنام ندهید ، معلوم می شود که حرمت انسان چقدر است ، چه رسد به انسان مسلمان و مؤمن .( البته بسیار واضح است که بت و بت پرستی ، هیچ احترام و حرمتی ندارد ، لکن با این بیان می خواهد ریشه چنین عملی را بر کند تا کسی زبان خود را به کلمات ناشایست آلوده نکند .)

همانطور که گفته شد ، فحش دادن فقط خباثت درونی خود فرد را عیان می کند و معلوم می شود که خود این فرد مشکل دارد ، به همین جهت آن را یکی از گناهان کبیره شمرده اند.

از حضرت رسول (ص) نقل شده است : بهشت حرام است بر هر فحش گویندۀ کم حیایی که پروا نکند از آنچه خود گوید و از آنچه به او گویند ، چنین کسی را اگر تفتیش کنی از احوال او ، یا ولدالزنا ست یا شیطان در نطفۀ او شریک شده است .(حلیة المتقین ، ص 448)

همچنین نقل شده که فرمودند :

اهل دوزخ از دست چهار گروه در عذابند ، یکی از آنان کسی است که پیوسته از دهانش چرک جاری است و این فردی است که در دنیا فحش گو بوده است . (معراج السعادة ، مرحوم نراقی، ص 193)

برگرفته از پیمان منتظران ، ص 60

 


نوشته شده در تاريخ جمعه هشتم مهر 1390 توسط 

امام زمان (عج) می فرماید :

هر یک از شماها باید به آنچه که او را به دوستی ما نزدیک می سازد عمل کند و از آنچه که خوشایند ما نبوده و خشم ما در آن است دوری گزیند زیرا مرگ به طور ناگهانی انسان را می گیرد در وقتی که توبه برایش سودی ندارد و پشیمانی او را از کیفر ما به خاطر گناهش نجات نمی دهد.

بحار الانوار /ج 53 / ص 174


نوشته شده در تاريخ جمعه اول مهر 1390 توسط